Εγγραφές στα νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025

Η κατάθεση των δικαιολογητικών εγγράφων μπορεί να γίνει κατά τις εργάσιμες μέρες και ώρες 13:15-14:00 ή μετά από επικοινωνία στο τηλέφωνο 26450 24319 (τις ίδιες ώρες).

Άνθισε η αμυγδαλιά!

Οι τελευταίες χειμωνιάτικες λιακάδες μας έκαναν να επιθυμήσουμε έναν περίπατο στη φύση. Αποφασίσαμε να βγούμε από το σχολείο για να ανακαλύψουμε μια ανθισμένη αμυγδαλιά και σταθήκαμε πολύ τυχεροί καθώς μια ολάνθιστη και καμαρωτή νυφούλα του χιονιά μας περίμενε παρέα με εκατοντάδες μέλισσες που έκαναν επίσκεψη στα άνθη της. Θαυμάσαμε την ομορφιά της, μυρίσαμε τα άνθη της, την φωτογραφίσαμε και επιστρέψαμε στις σχολικές μας υποχρεώσεις.

Ατομικές συναντήσεις Β΄ τριμήνου

Κατά το διάστημα 12/02 – 23/2 θα πραγματοποιηθούν οι ατομικές συναντήσεις των εκπαιδευτικών με τους γονείς για την πρόοδο των νηπίων κατά το Β΄ τρίμηνο. Οι συναντήσεις θα γίνουν κατά τις ώρες 13:10-14:00 και, για τη δική σας διευκόλυνση, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την εκπαιδευτικό του τμήματος για να ορίσετε ραντεβού.

Σας περιμένουμε!