Εγγραφές νηπίων για το σχολικό έτος 2023-24

Στο διάστημα 1-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2023 θα πραγματοποιηθούν οι εγγραφές μαθητών για την επόμενη σχολική χρονιά. Συγκεκριμένα, στα νηπιαγωγεία εγγράφονται οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2019 έως και 31-12-2019.

Το αρχικό αίτημα για την εγγραφή γίνεται ηλεκτρονικά στην πλατφόρμα

Μετά την αποδοχή της ηλεκτρονικής αίτησης πρέπει να προσκομισθούν στο νηπιαγωγείο τα ακόλουθα δικαιολογητικά:

1. Αίτηση (Δίνεται απ’ το σχολείο)

2. Πιστοποιητικό γέννησης (το εκδίδει το σχολείο). Οι αλλοδαποί προσκομίζουν μεταφρασμένο πιστοποιητικό γέννησης.

3. Βιβλιάριο Εμβολίων του μαθητή

4. Ατομικό Δελτίο υγείας του μαθητή συμπληρωμένο από Παιδίατρο (μπορείτε να το εκτυπώσετε ηλεκτρονικά ή να το προμηθευτείτε απ’ το νηπιαγωγείο)

5. Αποδεικτικό στοιχείο που να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας (π.χ. ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ)

Για την εγγραφή στο ολοήμερο δεν χρειάζονται επιπλέον δικαιολογητικά.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο κάθε μέρα 13:30-14:00 για την παραλαβή των δικαιολογητικών στο τηλέφωνο 26450-25020.